Ő mindig is az a duci, aranyos, csupa mosoly nő volt. Adellal együtt bizonyította, hogy annak ellenére, hogy a média azt sulykolja, hogy tökéletes test nélkül nem érsz semmit, súlyfelesleggel is lehet sikeres karriere az embernek.
Nyilván, az ő esetében sem csak a tehetségéről és a szerepeiről volt szó, rengeteg kommentárt kapott a testével kapcsolatban. Neki is meg kellett tanulnia, hogy soha nem fog mindenkinek tetszeni, mert ez lehetetlen. Rá kellett jönnie, hogyan tudja szűrni a felé áramló információt és erről beszél is.
„30 éves korom körül úgy éreztem, rendben vagyok azzal, aki vagyok. És ha valaki ettől nincs elragadtatva, az is rendben van. Egy ponton úgy voltam vele, „Nem fog téged mindenki szeretni” Ezt a nehéz úton kell megtanulnod és ez jó.”
Nyilatkozott test pozitív gondolkodásmódjáról, és meg is osztott néhány tippet, hogyan folytathatunk mi is egészséges életmódot, de a saját feltételeink szerint. Ez teszi az egészet fenntarthatóvá, ellentétben a túl szigorú, megvonásokon alapuló diétákkal, amik heteken belül szoktak látványosan elbukni.
A fogyás pontos mértéke nincs tisztázva, a súlya ingadozott, illetve különböző források is mást írnak. 20 és 35 kiló között mindenről lehet hallani, de akármennyiről is legyen szó, a látvány magáért beszél. Melissa nagyszerűen néz ki és ő maga sem görcsöl rá arra, milyen számot mutat a mérleg.
Mint sokaknak, neki is időbe telt, mire megfelelően ki tudta zárni a testére irányuló megjegyzéseket.
Mesélt olyan módszerekről is, amiket kipróbált, például, amikor az orvosa előírt neki egy csak folyékony táplálékból álló diétát. Egy nap csupán 500 kalóriát vitt be és 4 hónap alatt fogyott 30 kilót.
„Sosem csinálnám újra. Az idő felében éheztem és bolondnak éreztem magam” – mondta a People magazinnak.
Ilyen mértékű fogyás ilyen rövid idő alatt nem hangzik valami egészségesnek, ráadásul kínzás is, csoda, hogy bírta 4 hónapig. Az extrém diétákra érdekes hasonlatot hozott: Olyan, mintha egész nap próbálnád visszatartani a lélegzeted.
Ennek tulajdonképpen az ellentétét csinálja. Úgy döntött, ad magának időt, nem bánja, ha lassú a változás. Heti 1 kg az egészséges, de ha ennél lassabb, azzal sincsen semmi probléma. Van idő és McCarthy úgy van vele, nem kell rápörögni a dologra. Mindenki valamin gőzerővel dolgozik, ő pedig szerette volna stresszmentessé tenni a folyamatot, amit azzal ért el, hogy megengedte magának, hogy lassítson.
„Miért kell sietni?” – tette fel a kérdést a Breakfast Club Power 105.1 FM rádióműsorban.
Amint a mellékelt ábra mutatja, bevált neki ez a terv. Alacsony stressz és látványos eredmények. Mindegy, mennyi idő alatt. Ha már volt szó az ingadozásról, ez sem zavarja. Ha a fogyást diagramon mutatnánk, akkor sem egy egyenes vonal lenne, lennének mindig magasabb és alacsonyabb eredmények, de ha a teljes képet nézzük, egyre kisebb számokat mutat. Talán két kilóval többet mutat ma, mint tegnap, de holnap majd megint alacsonyabbat fog. Nem kell parázni.
Ügyel arra, hogy minél fehérjedúsabb és egészségesebb ételeket egyen. Ez végül is étrend, de nem fogyókúra és egyáltalán nem is olyan szigorú. Ráadásul meg is jutalmazza magát alkalmanként, amikor úgy érzi. Ha valaki, ő aztán tényleg nem feszül rá, mégis működik, amit csinál.
Persze, problémája is akadt, hisz nem talált olyan ruhatervezőt, aki öltöztette volna. A hozzá hasonló sztároknak fontos, milyen ruhákban jelennek meg nívós díjátadókon és gálákon, ha pedig nem talál megfelelő tervezőt, vagy ruhát, az problémás lehet.
„Két Oscarral ezelőtt nem találtam senkit, aki öltöztetne. Megkérdeztem öt, vagy hat tervezőt – magas színvonalúakat, akik sok embernek terveznek ruhát – és mind nemet mondtak.” – nyilatkozta a Redbooknak.
A Guardiannek azt is elárulta, mennyire nehezen talál jó ruhákat. Egy bizonyos méret felett a legtöbb „csak ponyva egy lyukkal”. Azt mondta, minden olyan öreges, semelyikbe sem szeretett bele igazán.
De megoldotta. Hogyan? Dobpergést kérek… Ő maga is divattervező lett.
„A nők sokféle méretben léteznek, a legtöbb amerikai 14-es, vagy afeletti méretet hord, ami technikailag „plus size”, szóval az emberek legnagyobb kategóriáját veszed és azt mondod nekik, „nem vagy méltó” és ez nekem nagyon furcsa” – ebben a szellemben jött létre a Melissa McCarthy Seven7 ruhamárka.
„Szimplán úgy gondolod, hogy ha női ruhákat akarsz tervezni, akkor tervezz női ruhákat. Azok a tervezők, akik mindenkit kategóriákba sorolnak, túlbonyolítanak valamit, aminek egyszerűnek kellene lennie.”
Túl vagyunk az étrenden és a ruhákon, jöhet az edzés, ami szintén nem egy mindennapos praktika: Piloxing!
Te hallottál már róla? Itthon valószínűleg nem túl elterjedt, pedig elég mókás időtöltésnek hangzik: A pilátesz, a tánc és a boksz keveréke. Nem csak alakformál, hanem növeli az állóképességet és erősít is. Melissa élvezi is, elárulta, hogy valóban próbál olyan dolgokat csinálni, amik élvezetesek.
A leckéit alkalmazza gyereknevelés terén is. Amit megtanult a súlyról, a testképről és az étellel való kapcsolatról, igyekszik mind továbbadni nekik.
„Üss arcon, amilyen erősen csak tudsz… és vállalom azt az ütést inkább, mint hogy a lányaim rosszul érezzék magukat a bőrükben” – közölte a Redbookkal 2016-ban.
Igyekszik átadni minden tapasztalatát, hogy védje és támogassa őket, hogy ők ezt a világszinten terjedő pestist könnyebben átvészeljék. Pestis, igen, baromira káros propaganda, ami azt próbálja a fiatalokba táplálni, hogy úgy kell kinézni, ahogy az emberi faj bizonyos 5%-a fest. Ugye, milyen szürreálisan hangzik? Mégis mindenki Bella Thorne meg Miley Cyrus akar lenni.
Melissa világnézete szerintem zseniális. Nem vesz mindent bántóan komolyan, képes hátradőlni, lazítani, képes elengedni a stresszt és élvezetes dolgokat csinálni. Engedi, hogy minden a maga medrében folyjon. Úgy gondolja, ő maga is még „folyamatban van”.
Ha ki kéne emelnem valamit, őszintén, nem tudom, melyik rész lenne az. Ezt most az olvasóra kell bíznom, vidd haza, ami neked a legértékesebb.